Domov

Útulný domov

Ne nadarmo se říká: VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP! Cestování s tím spojené poznávání nových míst je oblíbená činnost snad všech. Nicméně vždy je krásný pocit, když po náročné cestě přijedete domů. Doma byste se měli cítit nejlépe.

Povíme si nyní pár tipů jak na útulný domov:

Každý si pod pojmem „útulný domov“ představí něco jiného. Neexistuje univerzální návod pro každý domov. Jedná se pouze tipy.

teplo domova

Snažte se váš ať už byt nebo dům zařídit takovým způsobem, aby nepůsobil přeplácaně, lacině, ale zároveň, aby nepůsobil chladně, prázdně. Na co nezapomínat, aby byt nepůsobil chladně? Určitě je důležité nezapomínat na doplňky, ale odsud posud. Svíčky! Ty jsou důležité v každé domácnosti. Vypadají pěkně, a ještě k tomu pěkně provoní váš domov! Dále samozřejmě doplňky, které se vám líbí, podle vašich zájmů aj.

A samozřejmě kytičky. Vím, že jsou lidé, kterým nepřežije ani kaktus. Potom zvolte třeba umělé květiny, v dnešní době se vyrábí tak krásné, propracované umělé květiny, že ani návštěva nepozná, že nejsou živé.

2. Podlaha je zásadní. Pokud máte tmavší byt, volte spíše světlejší podlahu.

3. Nevolte nábytek i doplňky celé bílé nebo černé! Kombinujte, bude to vypadat mnohem lépe. Celý bílý byt vypadá sice krásně čistě, vypadá to jako někde v nemocnici. Naopak celý černý byt – to si popravdě neumím ani představit. Takový byt nejspíš nepůsobí moc dobrým dojmem.

moderní interiér

4. Čeho jsem si v poslední době všimla, že lidé přestaly věšet záclony na garnýže. Je to škoda, protože si osobně myslím, že právě záclony (nebo závěsy – ty jsou ještě vkusnější) dodají bytu ten pravý šmrnc.

Celkově nezapomínejte na věci jako jsou různé dečky, koberečky, ubrusy. Zjemní prostor.

5. Nábytek s oblými tvary vypadají mnohem útulněji než nábytek s ostrými hranami, ty podle některých lidí vyvolávají pocit strachu.

Back To Top