Podnikání

Cesta do Lisabonu


Jediná doprava, která ze střední Evropy do Lisabonu jde, je ta letecká. Lisabon je z Prahy dostupný snad každý den, letenky do Lisabonu si můžete sehnat nalevné letenky praha lisabon. Letenky se pohybují v zimě kolem 3 500 Kč a v létě kolem 5000 Kč. Doba letu z Prahy do Lisabonu trvá přibližně 3,5 hodiny.

Aktivity v Lisabonu

Jelikož je město plné terénu, najdete zde mnoho vyhlídek. Mezi ty nejhezčí a nejznámější patří Miradouro da Nossa, Senhora do Monte, Miradouro de Santa Catarina a další úžasné vyhlídky. Jestliže nechcete chodit do kopce, můžete se jít podívat na vítězný oblouk Arco da Rua Augusta na náměstí Praca do Comércio či můžete vyjet výtahem na sochu Cristo Rei, která leží na protějším břehu.

portugalsko belim

Fado

Pokud budete v Portugalsku, tak byste měli navštívit alespoň jednu místní hospodu či bar, kde se hraje fado. Jedná se o portugalský hudební styl, který má dlouhodobý styl. Fado právě vzniklo v Lisabonu na začátku 20. století a také tu nalezne nespočet barů. Na zpěváka s kytarou určitě narazíte ve čtvrti Barri Altro na pobřeží centra.

Jízda tramvají

Pro Lisabon jsou typické žluté tramvaje. Projeďte se alespoň jednou ze tří linek, na nichž tramvaje jezdí, výhodou je, že si nemusíte kupovat speciální jízdenky, vystačí vám 24hodinová jízdenka, která je platná na všechny typy dopravy.

Nejlepší je vyjet z konečné, abyste se vůbec do tramvaje dostali, potom vystupte v nejvyšším bodě a pak uličkami podél kolejí sejděte dolů. Jenom tak si pořídíte ty nejhezčí snímky tramvají, jejich šíře kopíruje rozměry jednoho vozidla.

červená tramva

Místní gastronomie

Patříte mezi milovníky útulných restaurací s pár stoly, zahrádkou či terasou, mimo centrum města? Můžete například posedět v Alfamě či v Barri Alto, v historických čtvrtích Lisabonu a pochutnat si na portugalském jídle a především vínu. V Lisabonu se nacházejí i oblíbení tržnice s jídlem, mezi nejoblíbenější patří Time Out Market, tu najdete u stanice metra Cais do Sodré. Najdete tu 26 restaurací a 8 barů a mnoho obchůdků, můžete tu najít dobroty od proslulých kuchařů.

Back To Top