Ekonomika

Miner asic rozhodně usnadní práci s těžbou

Bitcoin je elektronické, uměle vytvořené platidlo, které funguje na základě kódu, který je dostatečně šifrován. Nedá se zfalšovat ani nijak zničit. Nakupuje se podobně jako cenné papíry a je směnitelný za skutečné peníze. Dokonce není překvapením, že v některých městech lze navštívit bitcoinomaty, které jsou podobné klasickým bankomatům.

těžba peněz

Jeho cena neustále stoupá a tak není tajemstvím, že z mnohých občanů již udělal milionáře. Z počátku se tato virtuální měna získávala v různých počítačových hrách nebo jako odměna za přečtenou reklamu. Ovšem nasbírat větší počet bitcoinů byl velkým oříškem, hlavně když částka se velmi pomalu navyšovala. V dnešní době těžba kryptoměny je daleko snazší díky speciálnímu hardwaru.

Těžba bitcoinů udělala pokrok

Těžaři nemají zrovna snadný úkol, musí ověřovat komplikované matematické výpočty a potvrzovat transakce. Naštěstí v dnešní moderní elektronické době jim k tomu napomáhá technika. V prvních letech narození bitcoinu jim postačil pouhý klasický počítač a výkonnější grafická karta. Nikdo neočekával tak velké a nárazové přijetí kryptoměny. Čím více se zvyšoval počet uživatelů, tím samozřejmě se zatěžovala síť a bylo nutno popojít kousek kupředu.

zlatá měna

Velké firmy začaly nabízet něco víc, například miner asic. Jedná se o speciální hardware v podobě ASIC (Application Specific Integrated Circuit) čipů. Investice bude sice o něco vyšší, ale na druhou stranu, pokud to myslíte skutečně vážně s těžbou bitcoinů, bude za pár měsíců proplacena.

Jak je třeba postupovat při těžbě?

  1. zakoupení kvalitního hardwaru je úplně prvním krokem
  2. zapojení do provozu a v případě specializovaných minerů je nutnost připojení k internetu
  3. spárování přístroje prostřednictvím IP adresy s konkrétním počítačem, bude se jednat o ten, který bude hlídat těžbu
  4. zajistit si potřebný software, je možné, že výrobci dodají vlastní
  5. pro další kroky může být zapojení do vzdáleného poolu nebo do kryptoměnové farmy

změť kabelů

Při těžbě je vhodné mít v kryptoměnách přehled, aby se dalo snadněji určit, co se nejvíce vyplatí těžit. Samozřejmě, aby to bylo v souladu s vaším hardwarem.

Back To Top