Nezařazené

SUV vládnou silnicím

Lidé kupují auta pořád. Ovšem za loňský rok bylo každé čtvrté koupené vozidlo SUV, a tento počet neustále stoupá. Na rostoucí zájem reaguje i nabídka, která se postupně rozšiřuje. Obliba těchto vozů neustále roste, a to především pro větší pocit bezpečí, který bytelné vozy nabízejí, ale také pro jejich vyšší stavbu, která umožňuje snadnější nastupování i vystupování. SUV se tak stává stále populárnější kategorií mezi auty. Vozy nižší třídy ztrácejí na dominaci a vládu přebírají právě modely SUV. Pokud tento trend vydrží, mely by si tyto vozy udržet i lákavě nízkou cenu.
černý Jeep
Jaké jsou další přednosti SUV?
SUV, to je zkratka pro „sportovně užitkové vozidlo“. Tyto vozy se mohou pochlubit všestrannými schopnostmi, které vycházejí vstříc potřebám celé rodiny. Navíc nabízejí úžasné možnosti pro jízdu nejen po městě, ale také pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Tyto velkoprostorové vozy nabízejí komfort, který ocení nejeden uživatel. Také velké bezpečnostní prvky, na které dbá nejeden výrobce, zvyšují o tyto vozy zájem. Už samotná robustnější stavba vozu zajišťuje větší bezpečí u případné nehody. Bezpečnostní prvky se však odrážejí na výši celkové ceny auta.
auto suv
Není to jen móda
Dnes trh nabízí SUV vozy různých značek, tvarů i velikostí. Na výběr je také hned několik možností různých modelů, které se také výrazně liší cenou. Ta se pohybuje od 250 tisíci korun až třeba po pět milionů korun. Vyrábět SUV vozy začaly i značky, do kterých byste to neřekli, například Rolls-Royce či Jaguar, a do budoucna se chystají nabízet SUV i další výrobci automobilů.
beijing automotive
Elektro SUV?
Ten, kdo chce šetřit životní prostředí, a oblibu tak nachází v elektomobilech, může se do budoucna těšit, že elektrifikaci nabídnou také modely SUV. Elektrické verze těchto vozů by měli na trh přijít již příštím rokem.

Který z modelů je nejoblíbenější?                                                                         
Čeští zákazníci si nejvíce oblíbili SUV Škoda Kodiaq, Škoda Yeti, Dacii Dastr, ale také Hyundai Tuscon či Nissan Juke. Na trhu je však nabízeno dalších více než sedmdesát SUV modelů.

Back To Top