Ekonomika

Jak ven z finančních problémů

Dostali jste se do tíživé finanční situace a zvažujete půjčku? Měli byste dobře promyslet o jak velkou částku požádáte a jak velké splátky si poté budete moct dovolit. My vám dnes chceme nabídnou něco jiného než návštěvu banky, protože pokud s vámi banky už měly tu čest a vy jste bohužel nedodrželi všechny své závazky vůči ní, možná jste na černé listině a banka už vám žádné peníze nepůjčí. V tom případě jsou tady nebankovní společnosti, jako např. Moravské hypoteční centrum s.r.o.

neplatič

Nebankovní společnosti mohou pomoci všem těm, kteří se potřebují dostat z dluhů, z exekucí apod. Možná jste měli půjčku od banky a dostali jste se do situace, že jste nemohli splácet. I když jste později půjčku splatili, banka vás bude již mít za nebonitního zákazníka a zapíše vás do tzv. registru neplatičů. Tím se stanete nespolehlivým pro všechny banky a půjčku ani hypotéku vám žádná banka nedá. Pokud ale potřebujete hypotéku třeba právě na zaplacení exekucí, můžete požádat nebankovní sektor a i s minimálním příjmem můžete získat hypotéku. Určitě je lepší splácet třeba 30 let hypotéku než skončit s exekucemi na ulici. Za hypotéku budete vždy ručit nemovitostí, ale tak to probíhá i u běžných hypoték od banky.

Hypotéku bez příjmu vám nikdo nedá, ale máte-li stálé zaměstnání a tím pádem stálý příjem, není důvod, proč by vám hypotéka neměla být nebankovní společností přiznána.

spoření

Nedostat se do finančních problémů je někdy velice složité, zvlášť když finanční gramotnost není u sociálně slabších občanů na nejvyšší úrovni. Často se lehce dostanou do dluhů a neuvědomují si, že pokud situaci nechají zajít daleko, jednoho dne u nich zaklepe na dveře exekutor. Takovým lidem je těžko pomoct, začít se musí už na základní škole s výchovou k finančním dovednostem. Půjčka často následuje další půjčku a problémy se začnou hromadit.

Back To Top