Životní styl

Myslete dopředu

Každý žijeme nějakým svým životním stylem, ať už jsme si jej vytvořili sami, nebo nás k němu vedli od malička rodiče. Záleží, v jakém jsme věku, kde žijeme a podobně. Nejlepší volbou je ale životní styl, který nám udržuje zdraví a prospívá našemu organismu. Nad naším životním stylem bychom se měli určitě všichni občas zamyslet, jestli vše děláme tak, jak bychom měli. Není to samozřejmě povinností, ale je dobré myslet na budoucnost a na to, jaký vliv naše životospráva na naše tělo i duši bude jednou mít a jak dopadneme. Určitě není vhodné se celé dny jen válet u televize, nemít žádný pohyb ani kontakt s venkovním světem, s našimi blízkými a podobně.

připravený stůl

Měli bychom se snažit trávit dostatek času na čerstvém vzduchu, zajít si občas na procházku s přáteli nebo s rodinou, najít si nějaké koníčky, u kterých bychom zase byli někde mimo domov, zajít si na kávu či na dobré jídlo někam do restaurace. Určitě je potřeba být v kontaktu se světem venku za oknem, ale nic se nemá přehánět. Neměli bychom se k tomu nutit, pokud nám to není příjemné. Jen občas stačí si na chvíli vyjít před dům, prodýchat se a rozhlédnout se kolem sebe, ať nezapomeneme, jak to vypadá. Toto je samozřejmě jen malá část toho, co můžete pro své tělo udělat. Jděte si občas zacvičit, zasportovat, věnujte se nějaké sportovní aktivitě, která vás alespoň z části bude bavit. Určitě jste někdy slyšeli ,,sportem ku zdraví“. Má to co do sebe. Další, téměř nejpodstatnější částí je strava. Zkusili jste se někdy zaměřit na to, co, kdy a kolik čeho sníte během jediného dne? Ne? To byste to měli určitě zkusit, překvapí Vás to.

zelenina

Umět se správně stravovat není tak lehké, jak se to jen zdá. Mít přehled o tom, jaká potravina Vám dodá potřebné živiny a uhlídat jejich dostatek v každém dni je náročnější, než si myslíte. Vyznat se v tom dá trochu zabrat, ale určitě to za to bude stát. Nejíst neustále samá nezdravá jídla Vás může možná trochu zamrzet, ale Vaše tělo se Vám odvděčí všemi možnými způsoby. K tomu stačí vypít dostatek tekutin, především čisté vody a hned se budete cítit lépe.

Back To Top