Nezařazené

Restaurovaný nábytek má své kouzlo

Starý nábytek má své nepopíratelné kouzlo. Jen stěží si dovedeme představit třeba starou roubenku, která je vybavena super moderním nábytkem. Mnoho lidí shání na internetových bazarech právě staré vybavení. Některé kousky jsou přímo historickými skvosty. Třeba staré malované truhly.
Jestli patříte mezi ty nadšence, kteří kouzlu starých věcí propadli, určitě jste se už někdy pokoušeli nějaké kousky renovovat sami.
stará skříňka.jpg
Nevíte jak na to?
Počítejte s tím, že pokud jste začátečníci, asi se vám renovace na poprvé hned nepodaří. Nevěšte hlavu a zkuste to znovu. Renovace nábytku má svá určitá pravidla.
– Za prvé si nejdříve rozmyslete, v jakém stylu budete nábytek renovovat a kam ho hodláte umístit. Nevhodně zvolenou renovací a nevhodným umístěním nábytku, můžete celý dojem pokazit.
– Také popřemýšlejte o tom, zda u nábytku chcete zachovat funkčnost nebo budete dbát jen na estetickou stránku.
– Budete-li renovovat dřevěný nábytek, musíte ho nejdříve zbavit starého nátěru .
– Nábytek nejspíš budete muset ručně přebrousit.
– Jestli potřebujete zrenovovat čalouněné židle nebo sedačky, nechte to raději na odbornících. Mají potřebné vybavení, bez kterého byste renovaci v domácím prostředí těžko zvládli.
– U dřevěného nábytku to budete mít o něco jednodušší. V prvé řadě ho musíte zbavit starého nátěru.
– Nové ošetření dřeva můžete následně provést voskováním, lakováním, impregnací.
– Pokuste se zachovat co nejvíce jeho podobu, aby vynikla jeho původní krása.
– Při renovaci postupujte šetrně, abyste nenadělali více škody než užitky. Věnujte svému dílu dostatek času, vyplatí se to.
kožené židle barová.jpg
Někdy se vám stane, že naleznete starý kus vybavení, který už za žádnou pracnou renovaci nestojí. Můžete objevit třeba starou židli. Zkuste ji natřít třeba bílou nebo světle modrou barvu a umístit na zahradu, jako stojan na květináč.

Back To Top