Výrobky

Tenisky a co o nich asi nevíte

Proč jsou právě tenisky, plátěnky a obuv jim podobná tolik oblíbenými napříč všemi generacemi? Proč se nám v nich dobře chodí a proč se nenajde snad jeden jediný člověk, který by je neměl nikdy na noze? Vypadá to, že co se týká obliby, byly, jsou a budou součástí našich botníků .
milenci v converskách
Už na konci devatenáctého století se objevily první předchůdci tenisek, byl to kousek gumy a plátna, tehdy ještě na obě nohy stejné. Vyráběly se na stejném místě jako gumy na kola. Byly pohodlné, a to bylo podstatné proto, aby nebyly jen krátkým výstřelkem. Mezi dvacátými a čtyřicátými lety minulého století dostali název „sneakers“ a začaly se vyrábět ve velkém. Oblíbené conversky byly vyrobeny počátkem dvacátých let a byly určeny hlavně pro hráče basketu, na nohou je nosily ale i celebrity z oblasti hudby nebo filmu.
Kecky, jak se také teniskám říká, jsou typem obuvi, který se dá vlastně nosit kdykoliv a kamkoliv, tedy s výjimkou slavnostních událostí, kde se vyžaduje i slavnostní oblečení. I když se už našla i herečka, která si tenisky obula jakou součást slavnostní toalety. Nosit se dají ke kalhotám, šortkám, sukním, na sport.
Za úplně prvním párem bot stál Němec Dassler, ten je otcem adidasek. Jeho bratr dal vzniknout značce Puma. Tato obuv je oblíbená po celém světě a na nohy si ji obouvají i známí a slavní sportovci. Samozřejmě během let prošla vývojem až do podoby, ve které ji známe dnes. Obzvlášť pečlivě byly sportovní boty přizpůsobovány potřebám sportovců tak, aby mohly podávat maximální výkony.
zelená converse
Počátkem osmdesátých let minulého století se staly tenisky opravdovou epidemií mezi lidmi, příčinou bylo zřejmě spojení basketbalisty Jordana se společností Nike.
Mezi nejdražší kousky patří výrobky zn. Nike, a to neuvěřitelných padesát tisíc dolarů, zdobeny jsou diamanty a zlatou nití.

Back To Top