Výrobky

Sedací vak – to je především pohodlí

První sedací vaky vznikaly zhruba před půl stoletím, v té době ovšem nebyly dispozici takové materiály textilního průmyslu a technologické procesy, které umožňovaly dostatečný komfort a praktické využití těchto výrobků. V průběhu desítek let se při jejich výrobě uplatnily nové technické postupy a dnes jde o konkurenční produkty vůči klasickým sedacím soupravám. V čem konkurují a čím vynikají sedací vaky?

moderní sedací souprava

Estetický vzhled – lze je vyrábět ve velmi širokém rozsahu velikostí, tvarů, barev a způsobů provedení, zvláště pak v rozdílných materiálech potahů, čímž se není zrovna snadné zorientovat v tom nepřeberném množství na trhu. V každém případě se však vyhýbejte výplni z polystyrenové odpadní drti a upřednostňujte polystyrenové EPS kuličky. Mají zhruba shodný rozměr a hmotnost, což zaručuje ty správné vlastnosti v průběhu sezení. Shodná velikost kuliček zajistí takřka dokonalý obal lidskému tělu, ať už se na ně posadí lehounká dívenka, nebo svalnatý kulturista. A tím se dostáváme k hlavnímu benefitu těchto výrobků:

sedací vak modrý

Neuvěřitelné pohodlí – sedací soupravy a křesla by měly být konstruovány tak, abychom si na nich především odpočinuli. To je však pouhá teorie a jen zlomek moderních souprav to dokáže. Sedací vak Beanbag s EPS kuličkami umožní perfektní relax, uvolnění všech svalů, bez nutnosti přesedání a časté změny polohy. Máte-li možnost vyzkoušet to v kamenné prodejně, rozhodně neváhejte.

Nylon versus polyester či manchester – nejčastěji se materiály potahů dodávají v těchto textilních vláknech a spolu s ekokůží tvoří největší objem prodaných kusů. Polyester a manchester jsou velmi příjemné na dotek, ale hůře se udržují v čistotě a výhodou je, pokud se potah dá sejmout a vyprat. Ekokůže vypadá luxusně, ale je méně odolná vůči mechanickému poškození a nehodí se tam, kde se pohybují děti a zvířata. Naopak nylonové vlákno je velmi kompaktní, je sice trochu „drsnější“, ale dobře odolává i hrubšímu zacházení.

Back To Top