Podnikání

Co je mediace při rozvodu a proč pomáhá?

Už je to dávno

Možná už si ani nevzpomínáte, jak hezké období to bylo, když jste se s partnerem poznali. Chodili jste na rande, vyměňovali si SMS zprávy, připravovali jeden pro druhého překvapení. A pak jste stáli před oltářem a věřili jste, že jste spřízněné duše. Že vám nikdo jiný nerozumí tolik, jako právě váš partner, že se můžete svěřit s čímkoliv a společně to vyřešíte. A postupem času se toto pouto nějak začalo vytrácet, pomalu a nenápadně mizelo v jakési mlze a teď už ho nemůžete najít.

láska_jako_trám

Už najednou nevíte, proč jste si vybrala právě tohoto muže, proč vám zrovna s ním bylo tak dobře, když teď je to někdo úplně jiný. Co se stalo? Semlel vás každodenní stereotyp? Nebo to opravdu nebyl muž pro vás už od začátku? Tak jako tak vás čeká rozvod. A to není hezké období.

Komunikace nade vše

Je jedno z jakého důvodu jste se rozhodla podat žádost o rozvod, důležité je, že víte, že už s partnerem být nemůžete. Vaše rozhodnutí určitě není unáhlené, protože člověk přeci jen nepodává žádost každý den. Pokud partner s rozvodem souhlasí, máte hotové majetkové vyrovnání a nemáte děti, rozvod proběhne poměrně rychle a bez větších zádrhelů. Možná spolu ale máte děti a váš manžel se rozvádět nechce. Co teď?

klidný_rozvod

Zkuste si s ním nejprve promluvit, v klidu někde na neutrální půdě, proberte možnosti, a pokud to nepomůže, obraťte se na odborníky.

Prostředník mezi vámi

Pojem mediace se ještě nevryl do povědomí naší společnosti. Zabývá se řešením sporů dvou stran a společného naleznutí dohody, aby byly obě strany spokojené. V praxi to znamená, že si domluvíte schůzku s mediátorem, který vyslechne obě strany. Postupně se snaží komunikovat mezi vámi a partnerem a hledat nejlepší řešení při rozvodovém řízení. Může se stát, že cizímu člověku řekneme víc, než blízkému. Komunikace s prostředníkem může být pro vás i pro partnera snazší. Určitě stojí za to vyzkoušet například mediace Praha a ušetřit tím nervy i peníze za táhlý soudní proces.

Back To Top