Výrobky

Trampolína je bezpečné nářadí pouze tehdy, je-li využívána rozumně

Trampolíny se v Evropě rozšířily velmi rychle a je o ně poměrně velký zájem. Trochu jiný pohled na ně mají lidé na severoamerickém kontinentu.

Co na to lékaři

Lékaři v zámoří se dívají na toto nářadí v mnoha případech skepticky, neboť sledují statistické údaje úrazů, jejichž příčinou je právě trampolína. Ve skutečnosti ovšem hledejme příčinu tam, kde je skryta – ve špatné fyzické kondici dětí i dospělé populace a zároveň v nevhodně zabezpečeném nářadí a v jeho nesprávném využívání.

zahradní trampolína

Mnoho dětí skáče ve dvojicích, nebo i ve větším počtu současně, trampolína není opatřena krytem pružin ani ochrannou sítí, je špatně ukotvena v terénu, neleží na ideálně rovné ploše, je zhotovena z tenkostěnných trubek, jejichž pevnost je pofiderní atp. Dalším problémem je skákání v nepřiléhavém a volném oděvu, s předměty po kapsách, anebo dokonce s plnými ústy nějakého pokrmu, případně se žvýkačkou. Možná vám připadají některé situace až absurdní, ovšem bohužel jsou doopravdy reálné, asi jako vkládání drobných domácích zvířat do mikrovlnné trouby za účelem usušení mokré srsti. Právě kvůli takovýmto lidem musí výrobci uvádět v návodu k obsluze až neuvěřitelně absurdní varování.

děti na trampolíně

Používejte intuici a selský rozum

Většina odborníků, kteří zároveň používají selský rozum, však pohlíží na celou věc docela jinak. Trampolína Goodjump je ideální způsob, jak rychle vyplavit do krve hormony štěstí a zároveň zabránit těm stresovým hormonům v nadledvinkách, aby nás ovládaly a kazily náladu. Je to skvělý prostředek proti stresu a depresím, a přitom stačí jen pár minut skákání denně. Proto jsou dnes také v oblibě různá trampolínová centra a jumping parky, i když výhodnější je mít vlastní nářadí doma a nebýt závislí na prostředí, kde se pohybuje spousta dalších lidí, nehledě na to, že mnoho lidí tam cvičí naboso, což není po hygienické stránce zrovna ideální.

Back To Top