Móda

Vylepšení starého i nového

Již vás nemusí bavit staré oblečení, nebo vám vše přijde příliš nudné? Nemusíte hned zoufat, existuje několik tipů, které vašemu oblečení dodá nový nádech.

 prádelní šňůra na šatičky

Nové střihy

Z trička či topu si můžete velmi rychle vytvořit crop top. Zespodu stačí sestřihnout a zašít. Takto si můžete pohrát s každým kouskem, pokud je vám moc volné, nebo mu vytvořit zcela jiný výstřih. Důležité je jen vyměřit správně délky a nechat dostatek místa pro zalomení látky a sešití.

 

Nažehlovací obrázky

Nažehlovací obrázky mohou vyzdobit nejen tričko, ale i džíny, nebo džínové bundy. Takto můžete zakrýt i případnou díru po starém oblečení. V nabídce je opravdu mnoho tvarů, velikostí. Jsou tedy vhodné jak pro dospívající, dospělé, tak i pro děti. Na jeden kus oblečení jich samozřejmě může být vícero, ovšem aby jich nebylo přehnaně moc. Jde pouze o jemný kontrast.

 staré džíny

Nášivky

I lidé, kteří se šitím začínají, mohou vytvořit pěkný vzor, v módě jsou jednoduché tvary, jemné, ale zároveň výrazné, například květiny, nebo jiné přírodní vzory. Můžete nejprve trénovat na hadru a poté se snažit vytvářet i na tričku. Velmi vkusně vypadají například vzory umístěné na straně u prsu, kde vytvářejí příjemné ozvláštnění jinak jednoduchého outfitu.

 

Úplná změna

Nebo je zde možnost naprosto změnit funkci kusu oblečení. Zde je důležité si dát opravdu záležet a snažit se o co nejvíce precizní práci. Také vám zabere čas vyměřování, k samotnému šití pro tento typ vylepšení využijte spíše šicí stroj. Příkladem mohou být džínové kalhoty, ze kterých může vzniknout krátká džínová sukně, nebo dokonce třeba kabelka. Velice záleží na látce, mnoho látek využitích pro výrobu trik nejsou vhodné k sukním a naopak.
potřeby na šití

            Nebojte se experimentovat, obzvláště pokud už nic jiného s oblečením neplánujete. Může z něj vzniknout buď hezký kousek, nebo hadr na prach. V každém případě je to zajímavá činnost na odpoledne. A vydařeným kouskem jistě oslníte nejen vaše okolí.

 

Back To Top