Podnikání

Čím se zabývá SEO analýza

Není pochyb o tom, že moderní technologie nám poskytují spoustu možností, o kterých se nám dříve ani nesnilo. A to platí i pro obchodníky. Ti získali novou platformu, kde mohou prodávat i propagovat své zboží, a také nové způsoby komunikace se zákazníky. To platí zvláště od té doby, co se internet stal dostupným prakticky pro každého.

Není tedy divu, že se i reklama přizpůsobila těmto novým výzvám. Výsledkem je například široce používaná optimalizace internetových stránek pro vyhledávače, známá také pod svou anglickou zkratkou SEO.

seo4

Jedná se o proces, kdy se webová stránka firmy upraví tak, aby se po zadání určitého slova či fráze do některého z internetových vyhledávačů objevil její odkaz v seznamu výsledků na jednom z prvních míst. Tím se zvýší návštěvnost, a jelikož každý z těchto návštěvníků je i potenciálním zákazníkem, tak se v konečném důsledku zvedne i celkový zisk. Avšak jak poznat, zda je tato metoda vhodná právě pro naši firmu?

Zde nám pomůže SEO analýza https://www.seolight.cz/seo-analyza. Ta je prováděna nezávislými subjekty, odborníky na tuto metodu. Ti zhodnotí jak dosavadní zisk firmy, tak i její internetovou stránku, konkrétně vzhled, přesnost, aktuálnost a kompletnost zveřejněných informací, a návštěvnost. Pokud daná firma provozuje také obchod přes internet, zjistí se, jaký je jeho podíl na celkovém zisku. Zapomenout pak nelze ani na finanční situaci dané firmy.

seo7

Výsledkem pak bude doporučení, zda se pro ně optimalizace internetové stránky hodí, a pokud ano, tak v jakém rozsahu. Řekne nám také, jaké navýšení zisku lze pravděpodobně očekávat, i když zde je potřeba opatrnosti – vždy se jedná pouze o pravděpodobnost, skutečnost může být nakonec úplně jiná.

Je jasné, že tato analýza něco stojí. A zdaleka ne každý podnik je ochoten tuto částku zaplatit. A to je škoda, neboť věřte, že se díky tomu dozvíte poměrně zajímavé věci, které vaší firmě pomohou k vyššímu zisku a k růstu. A to je to nejdůležitější, ne?

Back To Top