Ekonomika

Když dojdou peníze

Každému se může stát, že jednoho dne shledá, že už nemá skoro žádné nebo dokonce žádné peníze. A je logické, že něco podobného člověka nepotěší. Obyčejného smrtelníka proto, že si tento náhle nemůže leccos koupit, podnikatele pak navíc i proto, že spolu s ním jde ke dnu i celá firma s jejími zaměstnanci a možná i obchodními partnery.radost z peněz.jpg
A protože je nedostatek finančních prostředků značný problém, řeší ho každý z jím postižených tak, jak se jenom dá. Nejednou i ve formě nějaké té půjčky.
Nezasvěcený člověk by si mohl myslet, že na tom vlastně vůbec nic není. Prostě se zajde někam do banky, tam se podepíše nějaká ta smlouva, vyinkasují se potřebné peníze a je to.
Ovšem opak bývá pravdou. Pokud do banky přijde někdo, kdo má hluboko do kapsy, kdo neoplývá ani vysokými příjmy, ani dobře vypadajícím daňovým přiznáním, ba kdo se dokonce nemůže pochlubit ani registry dlužníků bez záznamu, má zpravidla smůlu. Protože banky stojí o žadatele solidní a solventní a i zdánlivé banality u nich mohou vést k zamítnutí žádosti.
A co tedy počít?
Nejednou je nejrozumnější, pokud je volbou takového nedokonalého žadatele nebankovní americká hypotéka. Právě ta je totiž nabídkou, jež vyhovuje často i těm nejproblematičtějším zájemcům o půjčku. Protože u ní vyhoví požadavkům poskytovatele každý, kdoamerické dolary.jpg

  1. může dát za půjčené peníze do zástavy vlastní nemovitost
  2. a je schopen prokázat, že bude mít z čeho splácet aspoň ty nejnižší představitelné splátky.

Kdo v tomto ohledu uspokojí nebankovní společnost, může si být jist, že dostane požadované peníze, a to navíc velmi rychle, bez poplatků předem, bez zbytečné byrokracie, zato klidně s možností splácet je i po velmi dlouhou dobu a po malých splátkách, respektive ji kdykoliv vrátit bez poplatků i předčasně.
Tady se dá totiž nad lecčím přimhouřit oko, tady lze uspět bez větší námahy. A jen blázen by toho v těžkých dobách nevyužil.

Back To Top