Nezařazené

SHÁNĚT A NEZBLÁZNIT SE

Fakt si myslíte, že je jednoduché nakupovat podle seznamu? Ani omylem!

Pokud přijdete do krámu s tím, že si určitě vyberete z nabídky, tak ano, ale chtít nakoupit několik věcí, které si dopředu naplánujete, to se zkrátka nedaří. Aspoň ne mně.
chňapka na plotně

Už takový nákup chňapky je věda. Je lepší obrnit se trpělivostí, dobrými botami a vyrazit.

Ano, nabídka je pestrá. Dají se koupit od jednobarevných po určité vzory, které se vám budou hodit do interiéru, ale pozor! Výběr je hlavně na pravou ruku.

Chňapka: Ano, je problém koupit takovou, kterou člověk potřebuje. Dřív jsem používala ty nejobyčejnější, ale s rostoucím věkem je asi člověk náročnější, tak jsem se vypravila pro nějakou hezčí, do kuchyně ladící a hlavně funkční.

Jak jsem se podivila, když jsem zjistila, že v nejmenovaném obchodě, který nabízí spoustu vychytávek do kuchyně, mají jen pravou ruku chránící chňapky a k tomu ještě poměrně drahé. A aby to nebylo úplně jednoduché, toužila jsem po tom, aby měla uvnitř magnet na přichycení na lednici.

S magnetem i bez magnetu, všechny byly na pravou ruku. To se pozná tak, že místo, kde bude dlaň, je silnější, nebo má ještě přidanou nějakou vrstvu na povrchu.

Nevím jak ostatní, ale já když vařím, tak pravou rukou míchám a levou držím ucho hrnce. Pravda, pokud máte nerezové hrnce s uchem, které se nezahřívá, tak žádnou chňapku nepotřebujete, ale já hojně využívám hrnce smaltované. A to je problém.
stará keramika

Nakonec jsem si jednu koupila. Vyšla mě na 269 Kč a za dva dny jsem náhodou koupila chňapku vhodnou k použití na obě ruce a stála neuvěřitelných 79 Kč. A to bylo v seriózním obchodě.

Koš na odpadky: Každý ho potřebuje a náš starý byl velice ošuntělý a zralý na výměnu. A tak přibyl na seznamu.

Moje přání bylo, aby byl nerezový a otevíral se pedálem. Samozřejmě, že jsem měla i v oku, jak velký.

Jezdili jsme po našem kraji a hledali, kde narazíme na koš mých snů.

Jeden byl příliš velký, druhý malý, třetí byl plastový, čtvrtý bez pedálu atd.

Až jsem rezignovala a koupila plastový a bez pedálu.

O týden později jsem objevila ten pravý.

Plastové krabičky: Stačí 3v1. Jo, to jsem si naivně myslela. Buď měli 9v1, nebo samotnou. A tak i v tomto případě nezbývá, než si další položku na seznamu smutně škrtnout a obrátit se na podpatku a uhánět někam jinam. Nakonec ty vytoužené měli až v navštíveném třetím obchodě.

Kastrůlek: Protože jsem chtěla smaltovaný a na ty jsou v některých „lepších“obchodech povznesení, přemýšlela jsem, kam pro něj půjdu. Nakonec jsem ho sehnala v době, kdy už jsem se vzdala veškeré naděje na jeho nákup. Někdo může podotknout, že se dají takové koupit v supermarketech, ale to jsem udělala a díra ve dně se ukázala během chvíle používání.
 

Ale nezoufám. Sice jsem skoro prošlapala boty, projezdila spoustu benzínu, ale koneckonců jsem při obíhání a shánění nakoupila a pár dalších věcí, které mi padly do oka. A tak to asi děláme všichni.

Back To Top