Nezařazené

Mužská faux pas


Vousy – zajímavý výsledek průzkumu zveřejnila západoevropská agentura ohledně názoru na mužský vous: Současný trend nahrává vousatým mužům, to je nesporné. Odkud se vzal, nikdo nedokáže přesně říci, jisté však je, že se na veřejnosti objevuje stále více těch, co ke své vyholené lebce přidají dlouhý vous, připomínající středověké turecké zabijáky. To je však výstřelek, kterému fandí jen zlomek žen. Vousy jsou sympatické tam, kde ladí k obličeji, jsou upravené, to se pochopitelně týká i několikadenního strniště. Někomu však tento styl nesluší vůbec, záleží na tvaru lebky, šíje, sestřihu a barvě vlasů. Průzkum také poodhalil, že ženy mají nejraději muže zcela oholené, pokud možno mokrým způsobem, s jemnou ošetřenou pletí vhodným krémem.
chlap u plotu

Nízký rozkrok – čím se inspirovali tvůrci této podivné ohavnosti? Snad divokým západem a nízko posazenými kolty prérijních frajerů, co je tasili, i kdyby visely u kolen. Frajeři novodobí, jejichž rozkrok kalhot visí „proklatě nízko“, rozhodně díru do světa neudělají, působí to navýsost směšně, jako kdyby nemohli udržet stolici a měli v brzké době usednout na toaletu.

Krátké kalhoty – kdo by se v letním vedru oblékal do dlouhých kalhot? Snad jen společenský oděv je jediný okamžik, kdy by kraťasy byly nevhodné. Krátce střižené kalhoty mají svá opodstatnění, ovšem právě délka bývá u mužů někdy zdrojem faux pas. Zatímco ženské džínové šortky velmi krátké, vypasované těsně nad zadek působí (většinou) sexy, pro muže to neplatí. Ideální délka nohavic je těsně v rozmezí nad koleny až po tříčtvrteční modely do půlky lýtek.
džínové kraťasy

Maskáče – na počátku 90. let se s nimi roztrhl pytel, nosili je dospělí i děti, a to nejen na březích řek jako rybáři. Oblékali je jako komplety a tehdy se tento trend ujal i ve společnosti. Nosil je kde kdo. Dnes už nic takového neplatí, ta doba vojenských speciálů je dávno pryč. Když už vojenský styl, tak raději jednobarevné stylové khaki, šedé, tmavě modré a hnědé.

 

 


Back To Top