Výrobky

Vše co potřebujete vědět o bazénech

Bazény jsou v posledních letech velice oblíbenou věcí, která se objevuje na našich zahradách. Jsou relativně levné, dají se jednoduše koupit v každém druhém obchodě a bazénová chemie je také levná. Víte ale jak se o takový bazén starat?

1. Napouštění bazénu

Napouštění bazénu je poměrně náročná činnost, především v obdobích, kdy je sucho může totiž pár bazénů, které se sousedy napustíte úplně vyčerpat dostupnou pitnou vodu na mnoho dnů a tím pádem je nutné si na to dávat pozor. Vodu můžeme míchat i s vodou dešťovou, jen je třeba zkontrolovat PH dešťové vody a přidat přípravek na snížení či zvýšení PH vody.

2. Péče o vodu

Pokud nechcete napouštět vodu každý druhý den, pak se musíte o vodu starat. Dobrou službu vám udělá kvalitní filtrace a také kvalitní chemii k ošetření bazénové vody. Dodržujte dávkování, jeho podceňování totiž může dost rychle přispět ke zkažení vody. Což by mělo za následek vypouštění bazénu.

nohy v bazéně

3. Vychytávky

Samozřejmě i u bazénů existují vychytávky, kterými si můžete zpříjemnit pobyt v bazénu. Třeba ohřev vody přes solární panely, ohřev za pomocí solární plachty a nebo třeba kvalitní písková filtrace, která zajistí čistotu vody za vás. Další skvělou věcí je skluzavka, po které se můžou děti klouzat do bazénu.

dítě plave

4. Bezpečnost

Ať máte jakýkoli bazén, menší i větší, pokud máte děti musíte myslet na bezpečnost pohybu v okolí bazénu. Dítě může do bazénu spadnout nebo vlézt ve vaší nepřítomnosti a nehoda může skončit fatálně. Pokud máte děti, je potřeba na bazén pořídit speciální plachtu, která dítě udrží nad hladinou a dítě tak nespadne pod hladinu. Je dobré do ochrany dítěte něco investovat a zařídit to tak, aby se dítě nemohlo utopit. Dobré také je zajistit si kurz první pomoci, díky kterému víte, co máte dělat v případě nehody. Jsou to základní dovednosti, které by měl každý rodič zvládat.

Back To Top