Výrobky

Kouzlo zahradních pergol


Zahradní pergoly jsou perfektním odpočinkovým místem. Pergoly zajišťují přístřeší, takže v horkých letních dnech zajišťují stín a v případě deště se zase nemusíte bát, že při odpočinku zmoknete. Pergoly jsou oblíbené především jako místo, kde se uskutečňují různá rodinná setkání a grilování. Chcete překvapit své kolegy z práce? Pozvěte je na parádní grilovací párty. Ne každý má na své zahradě pergolu a kolegové budou zajisté velmi mile překvapeni. Pergoly jsou také skvělým místem k pořádání rodinných nebo dětských oslav. Na zahradě máte dostatek prostoru, takže můžete jako zpestření oslavy připravit nějaké hry. Především děti pobyt venku na zahradě ocení.

pergola

Pergoly také mohou sloužit jako estetický doplněk vaší zahrady. Nechejte pergolu porůst popínavými rostlinami a uvidíte ten obdiv od sousedů a známých. Rostliny nejen že vypadají krásně, ale také zabezpečují přirozený stín a zachovávají vaše soukromí před zvědavými sousedy. Pergoly také mohou sloužit jako přístřešek pro vaše auto nebo motorku.

tunel

Velice oblíbené jsou dřevěné pergoly Pergoly-trutnov, protože dřevěný materiál se na zahradu prostě hodí. Pergoly jsou k dostání v několika rozměrech a různých půdorysných tvarech. K výrobě se používá především smrkové dřevo. Aby vám pergola dlouho vydržela, je potřeba o pergolu dobře pečovat. Pokud jste si právě pořídili novou dřevěnou pergolu, budete muset dřevo ošetřit. Nejprve proveďte základní nátěr, který dřevo chrání před dřevokaznými škůdci a houbami. Po zaschnutí nátěru obruste smirkovým papírem nečistoty a pergolu natřete lazurou. Kvalitní lazura ochrání dřevo zhruba na 3 až 5 let. Lazuru nanášejte štětcem a pro dokonalou ochranu pergolu natřete dvěma až třemi vrstvami. Po uplynutí doby je potřeba pergolu očistit a znovu natřít lazurou. Takto ošetřovaná pergola vám poslouží i několik let.

Back To Top