Zvířata

Podivuhodnosti z říše zvířat

Říše zvířat je světem, kde je možné skutečně cokoliv. Věděli jste, že…?

Vysmátá ovce

Většina menších chovatelů má ovce na maso, ti větší pak zužitkují i jejich vlnu. Ovce však nejsou pouhým nudným stádovým zvířetem, ale mohou být člověku i dobrým přítelem. Lze je totiž ochočit jako mazlíčky. Věděli jste, že se ovce dovedou doopravdy smát? Takových zvířat je ale v přírodě více. Třeba když polechtáte krysu, také se bude smát. Máte na to odvahu?

vysmátá ovce

Méďa mamánek

Medvěda grizzlyho byste asi potkat nechtěli. Tahle velká, a velmi nebezpečná šelma však disponuje jednou zvláštností, a tou je pouto k matce. Ačkoliv se jednoho dne odstěhuje, i v dospělosti je matce na blízku, a jeho nový brloh se od jejího příliš nevzdaluje.

Adopce

Spousta lidí považuje adopci za nepřirozenou, protože dle nich se ve zvířecí říši nevyskytuje, a ošiřelá mláďata tak končí velmi smutně. U některých druhů to skutečně platí, avšak co se veverek týče, ty si obětavě adoptují každé osiřelé mládě, a vychovávají jej jako vlastní. O jejich rodičovských schopnostech je však vhodné pochybovat, jelikož jsou velmi zapomětlivé. Ročně vysadí velké procento stromů, jelikož neustále někde zapomínají žaludy. Tvůrci doby ledové tak asi čerpali ze skutečnosti víc, než si myslíme.

Pohlídáš mi děti?

Vlci ve smečkách se vzájemně podporují, a tak když jsou rodiče vlci na lov, jejich mláďata pohlídají jiní vlci, a zase naopak. Taková pomoc by se hodila i mnohým lidským matkám.

smečka vlků

Ohol tygra!

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by tygr vypadal bez srsti? Pořád pruhovaně. Proužky má totiž i na kůži.

Tak dobrou!

Pokud vás fascinuje, že ježek prospí celou zimu, aniž by zemřel, myslete na šneka. Ti totiž dovedou zabrat i na tři roky.

A prdí taky hadi?

Ano, hadi skutečně prdí. Zato klokani to neumí.

To jsou ale nemehla!

Také vás tak fascinuje, jak dovedou opice skákat ze stromu na strom, aniž by se jim něco stalo? U orangutanů to však neplatí. Téměř polovina z nich se musí vypořádávat se zlomeninami, jelikož neustále padají ze stromů.

Transgender?

Změna pohlaví se neděje pouze u lidí, ale i u ústřic. Ty pak mění pohlaví v závislosti na tom, které je zrovna potřeba pro páření.

Back To Top