Domov

Zpříjemněte si domácí prostředí

Máte konečně své vysněné bydlení, ale váš dům je jen pouhá stavba. Holé stěny, nic moc. Rozhodně byste tuto stavbu nenazvali domovem. Čtěte dál a proměňte svůj dům v místo vašich snů.

Domluva mezi spolubydlícími

Než začnete cokoliv měnit je potřeba se v prvé řadě domluvit s ostatními obyvateli vašeho nového či starého bydlení. Je potřeba zjistit, jaké barvy se jim líbí a jaké jim naopak vadí. Také je v neposlední řadě potřeba myslet na alergie. Jde nejen o případné květiny nebo zvířata, ale i o prach. Jestli má někdo z vašich spolubydlících alergii na roztoče, je dobré se při vybavování vašeho bytu vyhnout tzv. „pracholapkám“ aneb věcem, ve kterých se prach drží a při prvním doteku se rozvíří po celé místnosti. V momentě, kdy něco takového doma opravdu potřebujete, umístěte tuto věc na místo, které osoba alergická na prachové částice nebude příliš často navštěvovat. Také je třeba dát pozor na ne tolik výřečné spolubydlící, kteří také mají právo rozhodovat, jak to u nich doma bude vypadat.

spolubydlící

Fauna a flora

Pokud máte málo času, je lepší si pořídit nějakou nenáročnou květinu. Jestliže máte chuť se pustit do něčeho náročnějšího, můžete si zkusit pořídit nějakého domácího mazlíčka. Je potřeba získat souhlas všech ostatních obyvatel. Měli byste respektovat ostatní, i kdyby byl proti jen jeden. Také by váš domácí mazlíček neměl vaši domácnost nijak znečisťovat ani obtěžovat ostatní. Hlavně byste se o něj měli jako majitelé starat a nenechávat péči na ostatních, což často vede ke sporům.

barvy

Barvy

Nebojte se barev. Všechny stěny nemusí být bílé. Vyberte si společně s ostatními barvy, které se vám budou líbit. Pokud máte kuráž, můžete si svůj dům vymalovat sami. Na internetu je spousta typů, jak na to. Nemusíte se bát popustit uzdu fantazii a pořádně si celé malování užít. Váš domov pak bude opravdu váš, protože si ho sami vytvoříte.

Back To Top